Alicja Sandomierska

adwokat

Tematyką odpowiedzialności za błędy medyczne, w tym za zakażenia szpitalne, interesuję się od bardzo wielu lat. Obecnie prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Tematyką odpowiedzialności za błędy medyczne, w tym za zakażenia szpitalne interesuje się od bardzo wielu lat. Była ona już przedmiotem mojej pracy magisterskiej.

Od początku mojej kariery zawodowej miałam możliwość pogłębiania nie tylko wiedzy teoretycznej w tym zakresie, ale przede wszystkim praktycznej. Już w trakcie studiów rozpoczęłam pracę w jednej z najlepszych kancelarii specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z tytułu odpowiedzialności za błędy medyczne.

W swojej pracy zawodowej reprezentowałam zarówno poszkodowanych pacjentów, jak i podmioty lecznicze co pozwoliło mi zdobyć niezbędne  doświadczenie w tego typu sprawach oraz poznać taktykę każdej ze stron postępowania. Niemniej wciąż jestem zaskakiwana przypadkami błędów medycznych, z którymi spotykam się w codziennej pracy. Zdobyte doświadczenie praktyczne, uzupełniam poszerzając swoją wiedzę i uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych z zakresu prawa medycznego.

Prowadzę własną kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Aktualnie reprezentuję moich Mocodawców w postępowaniach  zarówno likwidacyjnych, sądowych – o odszkodowania, zadośćuczynienie i rentę, jak i w postępowaniach karnych oraz w postępowaniach przed Wojewódzką Komisją ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.

Jako adwokat wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu zajmuję się prawem medycznym, w szczególności odpowiedzialnością za błędy medyczne, a także prawem cywilnym, rodzinnym oraz pracy.

W przypadku pytań czy wątpliwości zachęcam Cię do kontaktu. Wszelkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt >>

*****